حرکت دست های پلیس و پاسخ به یک ابهام!

حرکت دست های پلیس و پاسخ به یک ابهام!

خیلی از متقاضی‌های گرفتن گواهینامه از منابع مختلفی استفاده می‌کنند، از نسخه‌های قدیم و جدید کتاب های آیین نامه رانندگی گرفته تا سایت‌ها و برنامه‌های مختلف. و هنگامی که با سوال زیر مواجه می‌شوند، دچار سردرگمی شده و به خیلی چیزها شک می‌کنند!!!

سوالوقتی پلیس راهنمایی مستقر در تقاطع دو دست خود را باز کند، منظور او چیست؟

حرکت دست پلیس - وقتی پلیس راهنمایی مستقر در تقاطع دو دست خود را باز کند

  • ۱. راننده‌های وسایل نقلیه‌ای که جهت حرکت آن‌ها در امتداد دو دست پلیس است، باید از سرعت خود کم کنند
  • ۲. راننده‌های وسایل نقلیه‌ای که جهت حرکت آن‌ها در امتداد دو دست پلیس است، باید توقف کنند و دو طرف دیگر اجازه‌ی حرکت دارند
  • ۳. راننده‌های وسایل نقلیه‌ای که جهت حرکت آن‌ها در امتداد دو دست پلیس است، اجازه‌ی حرکت دارند و دو طرف دیگر باید توقف کنند
  • ۴. راننده‌های وسایل نقلیه‌ی مقابل وی باید توقف کنند

جواب درست همون طور که مشخص شده گزینه سوم هست.

بیشتر کاربرهای درایورشو پیام ارسال می‌کنند و یا نظر می‌نویسند که جواب درست گزینه دوم هست (چون کتاب این رو گفته) و شما دارید اشتباه می‌کنید!!! و از یک تفاوت خیلی ریز در تصویر کتاب و تصویر سوال غافل هستند!!! دوستان عزیز دقت کنید که در نسخه‌های مختلف کتاب آیین نامه از ۲ تصویر متفاوت استفاده شده که باعث به وجود اومدن این ابهام شده. یعنی علاوه بر تصویری که در سوال می‌بینید، تصویری دیگه‌ای هست دقیقاً به همین شکل، با این تفاوت که مچ‌ها به بالا خم شده‌اند و انگار که پلیس کف دست خود را به طرفین نشان می‌دهد. که در این حالت جواب گزینه دوم هست. در فصل پنجم آیین نامه سایر حرکت‌های دست پلیس رو توضیح دادیم.

وقتی پلیس راهنمایی مستقر در تقاطع دو دست خود را باز کند

درایورشو وظیفه خودش می‌دونست تا با انتشار مطلبی این موضوع رو مطرح و از سردرگمی‌ها جلوگیری کنه. امیدواریم با خوندن این مطلب ابهام‌ها برطرف شده باشه.

نظرهای کاربران

تصویر کاربر درایورشو
sara
ممنون ازشما????????????????
تصویر کاربر درایورشو
پریسا، کاربر درایورشو
خیلی عالی بود متشکر