سوالی دارید؟ از ما بپرسید...
کانال تلگرامی درایورشو @driversho

راهنمای آزمون آیین نامه

در این قسمت با ساختار آزمون ها، نحوه آزمون دادن و آنالیز اون‌ها آشنا می‌شوید.

آزمون

هر آزمون آیین نامه از ۳۰ سوال تشکیل شده که باید در مدت ۲۰ دقیقه به سوالاتش پاسخ داده بشه. در بخش کتاب آیین نامه اختصاصی درایورشو در مورد فراوانی سوالات (اینکه از هر قسمت معمولاً چند تا سوال میاد) توضیحاتی دادیم. با شرکت در این آزمون های آنلاین، با تیپ‌های مختلف سوالات آیین نامه اصلی آشنا می شوید و مطمئن باشید با درایورشو می‌تونید همون بار اول و بدون غلط قبول شوید.

این آزمون‌ها رو بر اساس معیارهایی مثل «سختی سوالات»، «تکراری نبودن سوالات در بین آزمون ها» و... به ۳ سطح «تک ستاره»، «دو ستاره» و «سه ستاره» دسته‌بندی کردیم و پیشنهاد می‌کنیم که اگه فرصت دارید، در همه‌شون شرکت کنید. اما اگه به هر دلیلی فرصت کافی در اختیار ندارید، از «آزمون‌های سه ستاره» نگذرید. این هم بگیم که بهتره به ترتیب چینش آزمون ها احترام بذارید! تا جایی که می‌تونید، به ترتیب جلو برید.

به درخواست یکی از کاربران، علاوه بر ۴۰ آزمون اصلی طبقه‌بندی شده، آزمون هایی رو از شماره ۴۱ و به بعد به صورت موضوعی تدوین کردیم تا متقاضی‌هایی که تمایل دارند از قسمت‌هایی مثل «حق‌تقدم‌ها» یا «مسائل فنی» نمونه سوال بیشتری رو یک جا ببینند، از این آزمون های موضوعی استفاده کنند.

نتیجه‌ی آزمون

بعد از ثبت پاسخ‌ها، می‌تونید نتیجه رو به همراه آنالیز هر سوال ببینید. سعی کنید هر سوال رو خوب بررسی کنید و نکته‌ش رو یاد بگیرید، حتی اگه درست جواب داده باشید. یادتون باشه که در قسمت کارنامه، می‌تونید هر وقت که بخواین دوباره به آزمون و پاسخ‌هایی که ثبت کردید، رجوع کنید.

سوالات آیین نامه سلفی

بعد از این‌که آزمونی رو برگزار کردید (بعد از ثبت پاسخ‌ها یا دیدن آزمون از قسمت کارنامه)، در قسمت بالا، سمت چپ هر سوال علامتی رو می‌بینید که می‌تونید با زدن اون، سوال رو به مجموعه سوالات خودتون اضافه کنید. این طوری سوالاتی که براتون اهمیت بیشتری داره و یا نکته خاصی داره رو می‌تونید راحت‌تر مرور کنید. توجه کنید سوالی که قبلاً به مجموعه‌تون اضافه شده باشه، علامتش فرق می‌کنه و دوباره قابل اضافه کردن نیست! اگر هم اشتباهی سوال رو وارد کردید، می‌تونید از قسمت «سوالات سلفی من» حذفش کنید.

راهنمای آزمون آیین نامه رانندگی | درایورشو

سایر کاربرها هم این کار رو انجام میدن و شما می‌تونید به سوالات اون‌ها، با تعداد دفعاتی که مورد توجه بوده دسترسی داشته باشید. این طوری با کمک هم یه مجموعه سوال خوب رو تشکیل میدین. پس شما هم سعی کنید سوالات خوبی رو آرشیو کنید تا سوالات مهمتر آیین نامه رو بهتر بشه تشخیص داد.

کارنامه‌

در بخش «کارنامه» می‌تونید در ۳ قسمت «سوالات پُر اشتباه»، «سوالات بی‌جواب» و «سوالات پُر جواب»، تمام سوالاتی رو که در آزمون های آنلاین گذروندید، ببینید. این طوری می‌تونید ببینید که مثلاً فلان سوال رو ۲ بار اشتباه جواب دادید، یا اون یکی رو ۵ بار جواب دادید و یا یکی دیگه رو ۳ بار بدون جواب گذاشتید.

تو جدول کارنامه علاوه بر سایر اطلاعات، یه قسمت «وضعیت» هم وجود داره که یکی از این مقادیر رو می‌تونه داشته باشه: قبول (بدون شرح!)، مردود (بدون شرح!) و قبول مشروط (برای وقتایی که حداقل ۲۷ پاسخ درست داشتید، ولی زمان رو از دست دادید!).

آزمون آیین نامه رایگان

آزمون‌های شماره ۱، ۲، ۳، ۴۱، ۴۲ و ۴۳ رایگان هستن و می‌تونید از اون‌ها استفاده کنید.