جریمه ۲۰۰ پوندی برای لمس موبایل در حین رانندگی

جریمه ۲۰۰ پوندی برای لمس موبایل در حین رانندگی

رانندگان انگلیسی پشت فرمان خودرو حتی اگر موبایل‌هایشان را لمس کنند با جریمه ای ۲۰۰ پوندی رو به رو خواهند شد. 

در قانون فعلی انگلیس شکافی وجود دارد که طبق آن رانندگان بی احتیاط تنها در صورتی با پیگرد قانونی روبرو می‌شوند که هنگام رانندگی با موبایل  صحبت یا پیامک ارسال کنند. اما افرادی که هنگام رانندگی عکس می‌گیرند یا فهرست موسیقی خود را بررسی می‌کنند، از پیگیری قضایی مبری هستند. دولت به تازگی این شکاف قانونی را برطرف کرده و از این پس رانندگان حتی برای دست گرفتن موبایل خود به هر دلیلی جریمه می‌شوند.

رانندگانی که هنگام تردد با وسیله نقلیه شبکه‌های اجتماعی‌شان را بررسی می‌کنند یا موقعیت مکانی‌شان را تنظیم می‌کنند احتمالا با جریمه‌ای تا سقف ۲۰۰ پوند رو به رو می‌شوند. این در حالی است که پلیس این کشور برای اجرای قانون فعلی با چالش‌هایی رو به رو است زیرا آن‌ها نمی‌توانند به طور دقیق تعیین کنند راننده به چه دلیل از موبایل خود استفاده می‌کند.

در سال ۲۰۱۷ برای کاهش مرگ و میر به دلیل بی احتیاطی رانندگانی که هنگام تردد با موبایل خود صحبت می‌کنند یا پیامک می‌فرستند، قانون فعلی وضع شد. هرچند قانون مذکور تا حدی شرایط  رانندگی را بهبود بخشید اما بسیاری از رانندگان با سواستفاده از شکاف گفته شده، از مجازات فرار می‌کردند.

این درحالی است که تحقیقی در ماه گذشته نشان داد همچنان میلیون‌ها راننده در انگلیس از موبایل خود در حین رانندگی استفاده می‌کنند.

نظرهای کاربران

اولین نظر را شما ثبت کنید :)