راهنمای آزمون آیین نامه

در این قسمت با ساختار آزمون ها، بررسی و آنالیز و قسمت‌های مرتبط با اون‌ها آشنا می‌شوید.

سوالات آیین نامه

حدود ۶۰۰ سوال مختلف رو در قالب ۴۳ آزمون آیین نامه آنلاین، اون هم به صورت طبقه‌بندی شده و موضوعی برای شما آماده کرده‌ایم. این سوالات کاملاً استاندارد هستند، در هر آزمون آیین نامه فراوانی سوالات امتحان اصلی لحاظ شده، در تمام آزمون ها سوالات فنی وجود دارند و همچنین با شرکت در اون‌ها می‌تونید مطالب کتاب آیین نامه رو هم خوب یاد بگیرید! چطور؟! چون بیشتر سوالات جواب تشریحی دارند و نکته‌های مربوط به هر سوال یادآوری و سایر گزینه‌ها بررسی میشن.

مطمئن باشید آزمون تئوری آیین نامه (مقدماتی و اصلی)، جز محدود آزمون هایی هست که واقعاً سوالاتش خارج از منبع معرفی شده نیست!!! بنابراین با یادگیری و مرور همین تست ها، ساده‌تر از اون چیزی که فکرش رو کنید می‌تونید بار اول و بدون غلط قبول بشید. تحت تاثیر تبلیغاتی مثل ۲۰۰۰ سوال آیین نامه و بیشتر! هم قرار نگیرید که با یادگیری درست و شرکت در چند آزمون نمونه، نیازی به این همه سوال تکراری نیست!

امتحان آیین نامه

هر آزمون آیین نامه از ۳۰ سوال تشکیل شده که می‌بایست در مدت ۲۰ دقیقه به سوالات اون پاسخ داده بشه. در بخش کتاب آیین نامه اختصاصی درایورشو در مورد فراوانی سوالات (اینکه از هر قسمت معمولاً چند تا سوال میاد) توضیحاتی داده‌ایم. با شرکت در این آزمون های آنلاین، با تیپ‌های مختلف سوالات آیین نامه اصلی آشنا شده و مطمئن باشید با درایورشو می‌تونید همون بار اول و بدون غلط قبول شوید.

این آزمون‌ها رو بر اساس معیارهایی مثل «سختی سوالات»، «تکراری نبودن سوالات در بین آزمون ها» و... به ۳ سطح «تک ستاره»، «دو ستاره» و «سه ستاره» دسته‌بندی کردیم و پیشنهاد می‌کنیم که اگه فرصت دارید، در همه‌شون شرکت کنید. اما اگه به هر دلیلی فرصت کافی در اختیار ندارید، از «آزمون‌های سه ستاره» نگذرید! این هم بگیم که بهتره به ترتیب چینش آزمون ها احترام بذارید! تا جایی که می‌تونید، به ترتیب جلو برید. از آزمون شماره ۱ شروع کنید و...

در صورتی که تمایل دارید از قسمت‌هایی مثل «حق‌تقدم‌ها» یا «مسائل فنی» نمونه سوال بیشتری رو یک جا ببینند، از آزمون های موضوعی (آزمون شماره ۴۱ و به بعد) استفاده کنند.

نتیجه‌ی آزمون

بعد از ثبت پاسخ‌ها، می‌تونید نتیجه رو به همراه آنالیز هر سوال (جواب تشریحی) ببینید. سعی کنید هر سوال رو خوب بررسی کنید و نکته‌ش رو یاد بگیرید، حتی اگه درست جواب داده باشید. یادتون باشه که در قسمت کارنامه، می‌تونید هر وقت که خواستین دوباره به آزمون و پاسخ‌هایی که ثبت کردید، رجوع کنید.

سوالات آیین نامه سلفی

بعد از این‌که آزمونی رو برگزار کردید (بعد از ثبت پاسخ‌ها یا دیدن آزمون از قسمت کارنامه)، در قسمت بالا، سمت چپ هر سوال علامت   سفید رنگی رو می‌بینید که با زدن رو اون، می‌تونید سوال رو به مجموعه سوالات خودتون اضافه کنید. این طوری سوالاتی که براتون اهمیت بیشتری و یا نکته خاصی داره رو می‌تونید راحت‌تر مرور کنید.یادتون باشه سوالی که قبلاً به مجموعه‌تون اضافه شده باشه، علامت   نارنجی رنگ داره و دوباره قابل اضافه کردن نیست! اگر هم اشتباهی سوال رو وارد کردید، می‌تونید از قسمت «سوالات سلفی من» حذفش کنید.

سایر کاربرها هم این کار رو انجام میدن و شما می‌تونید به سوالات اون‌ها، با تعداد دفعاتی که مورد توجه بوده دسترسی داشته باشید. این طوری با کمک هم یک مجموعه سوال خوب رو تشکیل میدین. پس شما هم سعی کنید سوالات خوبی رو آرشیو کنید تا سوالات مهمتر آیین نامه رو بهتر بشه تشخیص داد.

کارنامه

در بخش «کارنامه» می‌تونید در ۳ قسمت «سوالات پُر اشتباه»، «سوالات بی‌جواب» و «سوالات پُر جواب»، تمام سوالاتی رو که در آزمون های آنلاین گذروندید، به صورت دسته‌بندی شده ببینید، اینکه مثلاً فلان سوال رو ۲ بار اشتباه جواب دادید، یا اون یکی رو ۵ بار جواب دادید و یا یکی دیگه رو ۳ بار بدون جواب گذاشتید.

تو جدول کارنامه علاوه بر سایر اطلاعات، یک قسمت «وضعیت» هم وجود داره که یکی از این حالت‌ها رو می‌تونه داشته باشه: قبول (بدون شرح!)، مردود (بدون شرح!) و قبول مشروط (برای وقتایی که حداقل ۲۷ پاسخ درست داشتید، ولی زمان رو از دست دادید!).

آزمون آیین نامه رایگان

آزمون‌های شماره ۱، ۲، ۳، ۴۱، ۴۲ و ۴۳ رایگان هستن و با دیدن اون‌ها متوجه کیفیت و منحصر به فرد بودن درایورشو خواهید شد ;)