۲ هزار و ۱۸۱ عابر در حوادث رانندگی طی ۷ ماه فوت کردند

۲ هزار و ۱۸۱ عابر در حوادث رانندگی طی ۷ ماه فوت کردند

بر اساس اعلام پزشکی قانونی آمار عابران فوت شده در حوادث رانندگی هفت ماه اول سال ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته (۲۱۲۰ نفر) ۲/۱ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش در هفت ماه نخست امسال سه چهارم عابران متوفی در تصادفات مرد و یک چهارم زن بوده اند. همچنین استان‌های تهران با ۳۱۷، خراسان رضوی با ۱۷۱ و فارس با ۱۴۹ نفر بیشترین تعداد عابران متوفی را داشته اند.

بیشترین سهم تلفات عابران پیاده نسبت به کل تلفات تصادفات، به ترتیب مربوط به استان‌های تهران با ۳۸/۶ درصد، مازندران با ۳۵/۴ درصد و گیلان با ۳۲/۷ درصد بوده است؛ به بیان دیگر در این سه استان عابران پیاده بالاترین سهم را نسبت به کل تلفات تصادفات استان داشته‌اند.

در هفت ماه نخست امسال بیش از نیمی از عابران پیاده در راه‌های درون شهری (۵۴/۳ درصد) جان باخته اند. ۳۷/۷ درصد نیز در جاده‌های برون شهری، ۶/۶ درصد در راه‌های روستایی و ۱/۴ درصد در سایر راه‌ها کشته شده‌اند.

از لحاظ سنی، ۴۳/۱ درصد عابران پیاده کشته شده در تصادفات هفت ماهه امسال در رده سنی ۶۰ سال به بالا و ۱۵/۵ درصد نیز ۱۷ سال و کمتر بوده اند. همچنین ۱۸/۶ درصد از این افراد ۳۹-۱۸ سال و ۲۲/۷ درصد ۵۹-۴۰ سال سن داشته اند.

بر اساس این گزارش، برخورد با خودرو‌های سواری با ۶۳/۸ درصد عمده‌ترین علت مرگ عابرین پیاده در تصادفات بوده است و پس از آن برخورد با وانت بار با ۱۱ درصد، موتورسیکلت با ۹/۱ درصد، کامیون و تریلی با ۶/۳ درصد و برخورد با اتوبوس و مینی بوس با ۳ درصد موجب از دست دادن جان عابرین پیاده شده است. سایر وسایل نقلیه مانند وسایل کشاورزی و... درصد‌های کمتری را در این زمینه به خود اختصاص داده‌اند.

نظرهای کاربران

اولین نظر را شما ثبت کنید :)