ذخیره کردن نام کاربری و رمز عبور در مرورگر

ذخیره کردن نام کاربری و رمز عبور در مرورگر

همون‌طور که می‌دونید بعد از ثبت‌نام در سرویس درایورشو، نیاز به ورود به حساب کاربری دارید و می‌بایست اطلاعات ثبت شده خودتون یعنی نام کاربری و رمز عبور رو وارد کنید. از طرفی اگر بعد از گذشت چند ساعت هیچ فعالیتی در سایت نداشته باشید و بخواهید دوباره استفاده کنید، نیاز به ورود مجدد هست! ممکنه وارد کردن مجدد اطلاعات برای شما سخت باشه و از اینکه هر بار نام کاربری و رمز عبورتون رو وارد کنید، کلافه بشید!!! اما راه حل چیه؟

شما می‌تونید با انجام چند مرحله‌ی خیلی ساده این مشکل رو حل کنید!

گام اول. مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) رو باز کرده و آدرس سایت درایورشو (www.driversho.com) رو وارد نمایید.

گام دوم. بعد از باز شدن سایت، در قسمت بالای مروگر کروم آیکن سه نقطه رو بزنید تا منوی کروم باز بشه. (در تصویر زیر دور آن خط قرمز کشیده شده.)

صفحه اصلی درایورشو در نمایش موبایل

گام سوم. در منوی باز شده گزینه Settings رو بزنید.

منوی تنظیمات گوگل کروم

گام چهارم. همون طور که در تصویر زیر ملاحظه می‌کنید، گزینه ذخیره کردن رمزهای عبور (Save passwords) روشن هست (On). روی این گزینه بزنید.

ذخیره رمزهای عبور در مرورگر روشن است

گام پنجم. در صورتی که گزینه ذخیره رمزهای عبور برای مرورگر شما روشن نیست، می‌تونید اون رو فعال کنید. نکته مهم این هست که سایت مورد نظر قبلاً در لیست سیاه وارد نشده باشد! (قسمت Never saved) برای مثال آدرس درایورشو همون طور که در تصویر می‌بینید در همین لیست قرار گرفته. اگر برای شما هم به این شکل هست، کافیه روی اون بزنید تا به قسمت حذف برید (گام بعدی)

بخش ذخیره نشدن رمزهای عبور در کروم برای سایت ها

گام ششم. برای بیرون آوردن آدرس سایت از لیست سیاه مرورگر کافیه آیکن سطل زباله رو بزنید.

حذف سایت ها از لیست سیاه ذخیره نکردن رمزهای عبور

گام هفتم. حالا کافیست فرم ورود به درایورشو رو باز کرده و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید. (همچنین عبارت امنیتی.) بعد از زدن دکمه ورود، مروگر کروم از شما سوال می‌کند که تمایل دارید اطلاعات وارد شده ذخیره بشه یا خیر. با زدن دکمه Save، این اطلاعات ذخیره شده و در دفعات بعدی برای ورود به سایت درایورشو، دیگر نیازی نیست که نام کاربری و رمز عبور خود را مجدد وارد نمایید.

ذخیره رمز عبور در مرورگر گوگل کروم

این مراحل رو می‌تونید برای هر سایت دیگری که تمایل دارید، انجام بدید ;)

نظرهای کاربران

اولین نظر را شما ثبت کنید :)